Hemen Arayın
0 232 439 0 333

  Covid 19 Uçuş Kuralları

  Covid 19 Uçuş Kuralları

  Covid 19 Uçuş Kuralları

  Sunexpress Covid Güncellemeleri

  Türkiye’ye seyahat

  Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, tüm ülkelerin vatandaşları için seyahat yasaklarını tamamen kaldırmıştır. Türkiye’den dönüşünüzle ilgili endişeleriniz varsa seyahat edeceğiniz ülkenin kuralları çerçevesinde geri dönüşünüzün mümkün olacağını hatırlatmak isteriz.

  Türkiye’ye giriş sırasında tüm yolcular sağlık kontrolüne tabi tutulacaktır ve hastalık belirtisi gösteren yolculara test uygulanacaktır. Test sonucu pozitif olan yolcular Türkiye sınırları içinde tedavi edileceklerdir.

  Avrupa ülkelerine seyahat

  Mevcut şartlar altında Türkiye’den Avrupa ülkelerine seyahat sadece aşağıda belirtilen koşulların sağlayan yolcular için mümkün olmaktadır. Bu kapsam dışında kalan yolcularımızı şu an için uçuşlarımıza kabul edemiyoruz. Ancak bu durum sürekli olarak değişiklik gösterebildiği için Avrupa’daki seyahat kısıtlamalarıyla ilgili güncel bilgilendirmeleri ve bazı ülkelerde uygulanan kısmi sokağa çıkma yasaklarını yakından takip etmenizi rica ederiz. Ülkelerin aldığı kararlara bağlı olarak, gidiş veya varış havalimanlarında ateş ölçümü, PCR testi gibi sağlık kontrolleri yapılabileceğini ve gittiğiniz destinasyonda karantinaya tabi tutulmanızın mümkün olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu nedenle, seyahatinizden önce varış destinasyonunuzda geçerli olan kurallar hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

  Yorumlar
  Yorum Yap